четвер, 1 травня 2014 р.

Центр Вітебська


Центр Вітебська являє собою неповторну суміш сучасних будівель і затишних старовинних вуличок, що тікають вгору-вниз по схилах пагорбів, на яких побудовано місто. Природно,
говорячи про центрі міста не можна не згадати його головну вулицю - вулицю Леніна. Ця вулиця простяглася від площі Перемоги до Смоленського ринку. На ній розташовано безліч затишних кафе та кав'ярень, а також магазини на будь-який смак.

Можна сказати, що архітектура Вітебська дуже різноманітна. Вулиця Янки Купали теж є однією з центральних вулиць міста, проте, якщо вулицю Леніна, як візитну картку Вітебська, весь час відбудовують і намагаються зробити максимально сучасної, то на вулиці Я. Купали здається, що час зупинився. Затишні особняки кінця 19-го - початку 20-ого століть зберігають багаторічну історію своїх мешканців. Є відомості про те, що на цій вулиці якийсь час жив всесвітньо відомий художник Марк Шагал.

Вітебська вулиця Суворова виникла ще в 14-15 століттях і до 19-го сторіччя носила назву Узгорская. На вулиці практично повністю збереглася забудова 19-ого століття, місцями можна побачити і пам'ятки історії, що належать вісімнадцятого сторіччя. Багато визначних пам'яток Вітебська розташовані на цій вулиці. Пройшовши по вулиці, можна побачити Міську ратушу Вітебська, колишні торгові ряди 18-го століття, будинок пам'ятник архітектури 1799 року, а також багато колишніх особняки і прибуткові будинки міста.

Цікавою з точки зору архітектури є і Політехнічна вулиця. Вона має протяжність всього 120 метрів, проте в своєму розпорядженні унікально збереженої забудовою кінця 18-го - початку 20-ого століть.

Вул. Льва Толстого - пішохідна вуличка, знаходиться в самому центрі Вітебська. Вулиця була незначно зруйнована під час Великої Вітчизняної війни, що дозволило зберегти розташовані на ній споруди 18-20-ого століть. У 2011 році асфальтове покриття вулиці було замінено бруківкою, а також виставлені декоративні ліхтарі. Тепер вулиця є одним з улюблених місць прогулянок місцевих жителів і гостей міста.